Om Business Insights

Business Insights er fagmediet, der går et spadestik dybere end dagsnyheder og dækker udviklingen i udvalgte brancher. Vi interesserer os for økosystemer, der spiller en afgørende rolle i dansk erhvervsliv, når det gælder vækst og udvikling.

Business Insights skriver til beslutningstagere i både den offentlige og private sektor. Vi dækker hele økosystemet fra lille til stor, og taler med erhvervsledere og politikere – alle beslutningstagere, der er med til at sætte deres fingeraftryk på deres branche.

Business Insights vil motivere, vidensdele og inspirere til fremdrift blandt udvalgte målgrupper. Vi bidrager til debat og sammenhold ved at koble relevante stakeholders, førende brancheprofiler, beslutningstagere og andre interessenter sammen om netop de tematikker der står for udvikling og vækst i dansk erhvervsliv.

Business Insights er for dig, der som beslutningstager vil tage pulsen på udviklingen i udvalgte brancher.

Velkommen.

Stian Faber

CEO / Insights Manager  
+45 5080 9160
stian@businessinsights.dk

Ditte Gerner Dyhr

COO / Insights Manager  
+45 5080 9157
ditte@businessinsights.dk

Jesper Nøhr Krogen

Insights Manager  
+45 5080 9155
jesper@businessinsights.dk

Henrik Malmgreen

Redaktør 

henrik@businessinsights.dk

Lars Bennetzen

Redaktør

lars@businessinsights.dk

Jakob Frier

Redaktør

jakob@businessinsights.dk

Kristoffer Lohse

Webansvarlig

kristoffer@businessinsights.dk

Vratislav Pecka

Grafisk Designer

vratislav@businessinsights.dk